Про стрічку

«Шелест кроків» — документальний фільм-історія про життя й творчість видатних українських художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, головний витвір яких — стіна Пам’яті на байковому цвинтарі — був знищений радянською владою після 13 років щоденної кропіткої праці митців…

Робота над фільмом розпочалася у жовтні 2018 року командою студії Friedrichstrasse Production у співпраці з Real Stories Production. Влітку 2019 року проєкт був підтриманий Українським Культурним Фондом.

«Шелест кроків» — стрічка про сьогодення і спогади, про смерть і життя, про розпач і щастя. Про київський крематорій і Парк пам’яті на Байковому цвинтарі та про мозаїчний басейн «Зорі та сузір’я» перед палацом піонерів. Про дивовижне життя художника Володимира Мельниченка і про його нескінченну love story із Адою Рибачук. Про їхню спільну працю довжиною у життя. Про те що любов — це не дивитися очі в очі. Любов — це дивитися в один бік.

Ада пішла з життя у 2010-му. Але Володимир й досі чує її голос і кроки. Він працює в їхній майстерні, упорядковуючи архів, якого вистачить на цілий музей. Він створює нові шедеври. І кожну нову роботу він підписує двома іменами.

«Наша стрічка про життя Волидимира Мельниченко та Ади Рибачук наповнена спогадами про минуле. Про те, як вони створювали концепцію Парку пам’яті на Байковому цвинтарі. Ритми фільму повільні. Статичні зйомки архітектури, як застиглі фотознімки. За задумом Ади й Володимира, тут, в парку Пам’яті, людина має відчути, що смерть — це не кінець життя. Але творчість АРВМ це не лише Байковий цвинтар, Їхня творчість — це величезний культурний шар»,— режисерка стрічки, Ксенія Кравцова

«Для мене Володимир та Ада – люди, які нічого не боялись, які йшли за своїм почуттям, випереджаючи свій час, і завжди були відкриті для нового досвіду. Такими мені хотілося показати їх у фільмі. Мені було важливо не просто розповісти історію про створення і знищення Стіни пам’яті, а зробити фільм про людську багатогранність і широке світобачення», – оператор стрічки, Владислав Нечипоренко.

Трейлер фільму доступний за посиланням:https://youtu.be/VXy0-whYrEs

Facebook: https://www.facebook.com/thewhisperofthesteps/      

Instagram: https://www.instagram.com/thewhisperofthesteps/